بانک مرکزی نرخ جریمه اضافه برداشت قبلی بانکها را کم کرد

خلاصه

اخبار بانک: یک مقام آگاه در شبکه بانکی از کاهش نرخ جریمه اضافه برداشت‌های قبلی بانک‌های دولتی، و اصل چهل و چهاری خبر داد و گفت: بانک‌های خصوصی که متعهد به بازپرداخت بدهی خود به بانک مرکزی در دوره زمانی مشخص شدند، نرخ جریمه اضافه برداشت آنها معادل نرخ سود در بازار بین بانکی خواهد بود.

به گزارش «بانک بیمه» به نقل از  اخبار بانک، یک مقام آگاه در شبکه بانکی در گفت‌وگو با فارس، اظهارداشت: بانک مرکزی برای کاهش تنگنای مالی بانک‌ها، نرخ جریمه اضافه برداشت بانک‌های دولتی و اصل چهل و چهاری را کاهش داد.

وی افزود: این بانک‌ها اغلب برای پرداخت تسهیلات تکلیفی از منابع بانک مرکزی برداشت کرده بودند و بانک مرکزی در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۳ مصوبه ۸ اردیبهشت ماه شورای پول و اعتبار، اضافه برداشت این بانک‌ها را به خط اعتباری تبدیل کرد.

این مقام آگاه با اشاره به اینکه نرخ جریمه اضافه برداشت از بانک مرکزی ۳۴ درصد است،تصریح کرد: با این اقدام نرخ جریمه بدهی این بانک‌ها به بانک مرکزی معادل تسهیلات تکلیفی در همان دوره (۱۲ تا ۱۵ درصد)خواهد بود.

وی همچنین از کاهش نرخ جریمه اضافه برداشت قبلی بانک‌های خصوصی خبر داد و گفت: با تصمیم بانک مرکزی، بانک‌های خصوصی که متعهد به بازپرداخت بدهی خود به بانک مرکزی در دوره زمانی مشخص شدند، نرخ جریمه اضافه برداشت‌شان معادل نرخ سود در بازار بین بانکی خواهد بود که هم‌اکنون حدود ۲۵ تا ۲۶ درصد است.

این مقام آگاه تاکید کرد: نرخ جریمه اضافه برداشت همچنان ۳۴ درصد است و اگر بانک یا موسسه‌ای از بانک مرکزی برداشت کند، مشمول نرخ ۳۴ درصد می‌شود.

Share this article

درباره ما

logo-samandehiپایگاه خبری بانک بیمه بورس حاصل دسترنج تحلیل گران و اقتصاد دانان برجسته ایرانی است که می کوشند تا لحظه به لحظه شما را از دنیای اقتصادی آگاه سازند.

آگاهی شما هدف ماست

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه خبر ها را قبل از همه دریافت نمایید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…