انحلال بانک قوامین شایعه است/ پرداخت سپرده ها روال عادی دارد

به گزارش بانك بيه بورس  به دنبال اتفاقات رخ داده در خصوص برخی از موسسات مالی و انحلال موسسه میزان صبح امروز شمار زیادی از سپرده گذاران بانک قوامین با مراجعه به شعب این بانک در بجنورد و برخی از شهرستان های خراسان شمالی خواستار وصول سپرده های خود شدند.

شواهد عینی  از محل شعبه مرکزی و یکی دیگر از شعب این بانک در شهر بجنورد حاکی از این است که آرامش کامل در داخل شعب برقرار و جمعی از سپرده گذاران که متقاضی دریافت سپرده خود هستند با گرفتن نوبت، در صف انتظار نشسته اند.

رئیس شعبه مرکزی بانک قوامین در بجنورد، ضمن تکذیب شدید انحلال این بانک، از سپرده گذاران خواست که به این شایعات اهمیتی ندهند.

محمد نوری، ساعتی قبل در حالیکه ساعت رسمی کار بانک ها به اتمام رسیده بود در جمع سپرده گذارانی که برای دریافت سپرده خود در نوبت انتظار نشسته بودند گفت: این بانک زیر نظر بانک مرکزی است و برای پرداخت سپرده های مردم هیچ مشکلی ندارد.

وی افزود: متاسفانه شایعات دو روز اخیر که از یکی از شهرستانهای خراسان شمالی آغاز شده موجب شده است که برخی از سپرده گذاران، برای دریافت سپرده های خود احساس نگرانی کنند.

وی تصریح کرد: سپرده افرادی که امروز برای دریافت مطالبات خود مراجعه و در نوبت نشسته اند نیز طبق روال عادی پرداخت می شود.

محمدرضا رحیمی یکی از سپرده گذاران این بانک  در پی شایعات مطرح پیرامون انحلال بانک قوامین به این شعبه مراجعه کردم  تا مطمئن شوم.

وی همچنین خطاب به مشتریان حاضر در شعبه گفت: به نظرمن نباید به این شایعات توجه کرد بلکه باید تصمیم بگیریم و با اعتماد کامل به فعالیت های قانونی این بانک که در چارچوب بانک مرکزی صورت می گیرد، همگی محل شعبه را ترک کنیم.

حسن عابدی یکی دیگر از سپرده گذاران من مبلغ سه میلیون تومان از سپرده های خود را دریافت کرده ام اما مابقی سپرده ام در حسابم موجود است و قصد برداشتن آن را ندارم.

خانمی دیگری از مشتریان این بانک نیز به من نه به خاطر این شایعات بلکه به خاطری نیازی که به سپرده ام دارم امروز به بانک مراجعه کرده ام.

سپرده گذار دیگری هم گفت: شایعات دو روز اخیر موجب شده تا امروز برای گرفتن سپرده ام به بانک مراجعه کنم چرا که نمی خواهم سپرده ناچیزی که دارم به سرنوشت موسسه میزان دچار شود.

مردم به شایعات توجه نکنند

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی هم در گفتگو با بیان این که شایعات چند روز اخیر مبنی بر انحلال بانک قوامین کاملا کذب است، می افزاید: برخی از شهروندان شیروانی در روزهای اخیر با شنیدن این شایعات اقدام به برداشت پول های خود از این بانک کرده اند اما واقعیت آن است که این بانک طبق روال عادی مشغول فعالیت بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

محمدرضا موفق اظهار می کند: قوامین، بانک خصوصی است و در دسته موسسات مالی و اعتباری جای ندارد و تحت پوشش و نظارت بانک مرکزی فعالیت دارد و لذا مردم نباید به این شایعات توجه کنند.

به گفته وی ۵۱ درصد از سهام بانک قوامین از طریق سازمان بورس به اشخاص حقیقی واگذار شده و اکنون تحت پوشش بانک مرکزی قرار گرفته است.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه بانک های خصوصی در کشور مشکل خاصی ندارند، از مردم خواست تا نگران سپرده های خود در این بانک نباشند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 آبان 1394 02:46
Share this article

درباره ما

logo-samandehiپایگاه خبری بانک بیمه بورس حاصل دسترنج تحلیل گران و اقتصاد دانان برجسته ایرانی است که می کوشند تا لحظه به لحظه شما را از دنیای اقتصادی آگاه سازند.

آگاهی شما هدف ماست

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه خبر ها را قبل از همه دریافت نمایید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…